Seznamte se s mužem,
který vytvořil tenhle výcvik
 

Swami Anahata

je současný tantrický mistr. Ve své výuce propojuje východní mysticismus a poznatky západního vědeckého výzkumu. Díky tomu jsou jeho metody výuky jednoduché, holistické a ve světě tantry unikátní. Výcvik Probuzené mužství vytvořil na základě své dvacetileté praxe. Vyrostl v malém indickém městě v rodině bez hlubšího vzdělání a jeho hledání životní cesty ho vedlo různými spirituálními směry. Do výcviku Probuzené Mužství soustředil svou vášeň, plnou přítomnost a milující srdce. Zve vás stát se součástí této jedinečné poutě.

Anahatův příběh

Narodil jsem se  v Indii nevzdělaným rodičům vyloučeným ze společnosti, protože každý z nich pocházel z jiné kasty. Ačkoliv mě neměli co naučit, vnímám dnes jejich situaci jako požehnání. Mé dětství bylo prostoupeno absolutní svobodou a často jsem se ocital v ‚prostoru neznáma‘. To mě popohánělo a dovolovalo mi být divoký, syrový a zamilovat se do prázdnoty uvnitř mně. Pamatuji se jak jsem utíkal a hledal skrytá místa v přírodě, abych mohl být sám a zažívat tu nezměrnost uvnitř. Byla to moje velká hra a vždycky jsem si jí moc užíval.

Jak jsem vyrůstal, ocitl jsem se ve škole, kde se učil Sanskrt a vše co je spojené s tímto jazykem. Stále se mi vybavují záblesky vzpomínek, jak jsem si užíval zpívání manter, učení Véd a poezii. Tohle potěšení skončilo, když někdo řekl mé matce, že pokud se nenaučím anglicky, nemám šanci mít světlou budoucnost. Takže mě poslali do katolické klášterní školy. Cítil jsem se jako Adam vyhnaný z ráje. Navzdory tomu jsem studia dokončil a po nějaké době jsem začal pracovat na pozici manažera u velké Americké korporace. Šplhal jsem po takzvaném „žebříku úspěchu“ tak rychle, že jsem na dlouhých deset let úplně zapomněl na důvěrný vnitřní klidný hlas, který jsem dřív tak miloval. O to silněji si pamatuji ten večer u mého stolu v Londýně, kdy se ten hlas vrátil jako mocná síla uvnitř mého celého těla. A ten hlas říkal, že musím jít k Oshovi. Nemohl jsem s tím vůbec nic dělat, vibrovalo to mnou zvláštním neznámým způsobem. Byla to taková síla, že ještě ten večer jsem si koupil letenky a o tři hodiny později jsem seděl v letadle do Mumbaje. Plakal jsem současně radostí i strachem. Nemohl jsem uvěřit, že ten hrad který jsem si kolem sebe léta stavěl, mohl tak snadno padnout.

Moje cesta k Oshovi začala v ten den. Přijel jsem do komunity v Púně a zůstal zde sedm let. Tyhle roky pro mě byly jako proces znovuzrození a každý den jsem se učil žít v nové realitě, protože ta stará neodpovídala mým bytostným touhám. Nasával jsem do sebe esenci meditace z tohoto Buddhova pole a experimentoval s ní v komunitě, která byla světem sama pro sebe. To co jsem si během této doby užíval nejvíc, byla živost toho cokoliv mi Osho řekl.  Monohokrát jsem zažil situace, kdy jsem byl schopen zareagovat, protože jsem slyšel co mi říká, jako by to bylo včera večer. Bylo to jako bych měl Mistra uvnitř sebe. Tahle zkušenost a život v komunitě mi dala pevné základy pro to, abych byl jednou schopen držet prostor pro mnohé. 

V roce 2008 když zemřela má matka, odešel jsem z komunity, protože jsem chtěl více porozumět Smrti. Šel jsem do Dharamsaly, kde žije Dalai Lama, studovat Tibetské učení o umírání. V tomto čase jsem také poznal mou tantrickou učitelku Maa Ananda Saritu, která mě zasvětila do Tantry. Naprosto a bez podmínek jsem se jí odevzdal. Absolvoval jsem její unikátní tantrický výcvik pro páry Partneři Duše a také další čtyři roky lektorského tréninku.

Postupem času se můj pomyslný pohár naplnil a začal přetékat radostí a rozkvétáním z tantry. Sdílím tuto přetékající radost předáváním učení ženám, mužům i párům. Mojí vizí je navrátit Tantře její plnou slávu v Indii, v kolébce jejího zrození. Každým dnem zasévám semínka, aby se tato vize mohla naplnit.

 

Některé další absolvované tréninky:

– Práce s tělem a masáže jako např. Lomi Lomi, Tibetská akupresura, Kašmírská a Taoistická tantrická masáž

– Colorlight Acupuncture

– Transomatic Trans Hypnosis

– Osho meditační terapie Mystická Růže, No Mind & Born Again

– Practitioner of Satori Retreats

– certifikovaný lektor Jógy

Organizátoři výcviku

Kamil Chetan Aziz

Organizátor pro účastníky z Čech a Slovenska
Je mi ctí být součástí organizačního týmu tréninku Probuzené Mužství. Nejen proto, že od začátku cítím hluboké spříznění se skvělými učiteli tantry Anahatou i jeho partnerkou Tanmayou, ale taky proto, že jednoduše mám rád mužské skupiny. Takové, kde se mohu s ostatními muži potkávat na hluboké a pravdivé úrovni. Kde můžeme zažívat chvíle, kdy divokost a vášeň mužských srdcí je vítána a uctěna. Bez studu můžeme společně sdílet svoje chyby, prohry a pády a můžeme je vystavit do světla vědomí a láskyplné přítomnosti ostatních mužů a vzájemně se tak podpořit. V takovém kruhu může probíhat výměna něčeho, co jinak nelze získat a co nám žádná žena nemůže předat. Cítím se opravdu naživu ve společenství, kde mohu cítit bratrskou podporu a kde každý z nás může zažít, že cesta za jeho sny a vizemi je podporována ostatními.

Specifické dary každého z nás jsou viděny a společně vytvořenou energií jsme až tlačeni k tomu, abychom je nabídli světu. Jsem rád ve společnosti opravdových přátel, kde se nikdo nezdráhá říct co ve mě vidí jak na tom jsem teď a jak na tom můžu být, když odložím svoje brnění ukované starými strachy z bolesti a zranění.

Děkuji za ta již proběhlá a moc se těším na další taková setkání.

aziz@probuzenemuzstvi.cz

 

Ma Prem Tanmaya

Organizátorka pro mezinárodní účastníky
Jsem šťastná, že mohu svou vášní a schopnostmi přispět k realizaci tohoto výcviku. Hluboce si vážím toho, že jsem součástí dobrodružství návratu mužů domů, do místa, kde mohou uctít a oslavit své mužství v kruhu blízkých a respektujících bratrů.
Pohled na hlubokou proměnu a léčení, ke kterým při těchto setkání může docházet, se mě hodně dotýká. Moc ráda si představuju, jak tito muži svou přítomností přinášejí požehnání svým partnerkám, rodinám a kolegům.
 

awakenedmasculinity@gmail.com

Close Menu